EĞİTİCİ BİLGİLERGENEL

2. el elektrikli hasta yatağı fiyatları

2. el elektrikli hasta yatağı fiyatları hakkında çok önemli bilgileri makalemde paylaşmak istiyorum. İkinci el hasta yatağı alınır mı? 2. el elektrikli hasta yatağı fiyatları piyasası nedir? İkinci el hasta yatağı motoru, 2. El hasta yatağı alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi konu başlıklarını kısaca inceleyelim.

İkinci el hasta yatağı alınır mı?

Hasta karyolası motoru çalışıyorsa, hastadan gelen şilte (ortopedik sünger) yeni gibi veya sıfırı ile değiştirmek kaydıyla, ürünün sıfır fiyatını görüp yarı fiyatını geçmeyecek şekilde ikinci el hasta yatağı satın alabilirsiniz.  Havalı yatak ikinci el satın almak veya kiralama yapılmasına karşıyım. Hastadan hastaya direk temas olduğundan dolayı, Havalı yatak ikinci el satış ve kiralaması yapanlar  yanlış yapmaktadırlar. Temizliğini sizi ikna edecek şekilde anlatsalar da havalı yatağın temizlenmeye uygun bir ürün olmadığını belirtmek isterim. Firmamız ikinci el havalı yatak ve kiralama yapmamaktadır. Hasta yatağından anlayan arkadaşınız varsa veya yatak hakkında yeterli bir bilgiye sahip olunca hasta yatağı almalısınız.  Bilgilenmek için zamanınız yoksa bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2. el elektrikli hasta yatağı fiyatları piyasası nedir?

Spot yatak 2016’dan buyana 1700 adet üzerinde ikinci el hasta yatağı alıp eksiklerini giderip ürünü geliştirerek satış yapmıştır. Yaptığımız satıştan çıkan veri 1 ürün ikinci ele düştüğünde ister 1 gün ister 1 yıl kullanılmış olsun fark etmez sıfır fiyatının yarısına otomatikman düşer. Bu veriyi yaptığımız satış ve satış hızına göre çıkarmaktayız. Ürünün yarı fiyatına düştükten sonrada biz o yatağı satmak isteyenden bir yarı fiyat daha düşükten almak zorundayız.  Ürünü sıfır aldıktan sonra az kullanıp düşük fiyata satmak bazen müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratıyor. Ürün ikinci el fiyatı tamamen arz talep ilişkisine göre ortaya çıkmaktadır.  Şahıstan bir hasta karyolası almak istiyorsunuz ve bu ürün 10 bin TL olsun, Maksimum vereceğiniz fiyat 5 bin olmalı, 10 bin lik ürünü şahıs 6-7 bine satma şansı yok. Ben bu işi profesyonel olduğum halde 6-7 bine satamıyorum. Talep maksimum 5 bin şahıstan alırsanız. Bunun üzerine 1 de nakliye 1000-1500 koymanız lazım, size gelecek 6500 TL ye, 10 bin lik sıfır ürüne pazarlık yapınca zaten 9 bine alıyorsunuz zaten, neden sahibinden 6500 maliyet yapalım. Diyelim 6500 lük ürünü almaya kalktınız bir sürü değişik problemlerle karşılaşacaksınız. Öyle müşteriler var ki 10 yıllık hasta yatağını bile bize 1 aylık diye satmaya çalışıyorlar. Hasta yatağından anlamayan kişinin nelerle karşılaşabileceğini siz düşünün

2. el hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmeli ?

2 motorlu hasta yataklarında dual motor vardır. 3 ve 4 motorlu hasta yataklarında piston motor vardır. Bütçeniz yeterli ise piston motorlu hasta yataklarından almanızı tavsiye ederim. İstanbul dışında oturuyorsanız mutlaka 3-4 motorlu almalısınız. Piston motorlular dual motorlu hasta yataklarına göre daha az sorun çıkarıyor iyi bir yatak alırsanız da hiç sorun çıkarmaz. Teknik servis sorunu olmasın diye piston motorlu hasta yatakları tavsiyemdir.