GENEL

4 motorlu hasta karyolası (aluminyum korkuluklu)

4 motorlu hasta karyolası SY 42, hasta karyolası sekmesinde kullanılmamış üründür. Hasta karyolası modelidir. Hasta karyolasında dört adet pistonlu motor takılıdır. 4 adet piston motorun açılması, 1. motor baş kısmı indirir kaldırır. 2.motor ise ayak tarafını seçtiğiniz seviyeye indirir veya kaldırır. (Asansör özelliği), şarj edilebilir özellik trendelemburg özelliğidir. Trendelemburg özelliği karyolanın çapraz pozisyon almasıdır. Yazının devamında asansör ve trendelemburg içindir kısaca açıklayacağım. Eğilim de trendelemburg özelliği olacaktır. 

4 motorlu hasta karyolası asansör özelliği

1 metre yukarı kalkıp inmesi asansör özelliğidir. Asansör özelliği nedeniyle bakımını yapmakta. Karyolanın tuşlarına basarak karyola yukarı kaldırılabilir. ilk görselde hasta karyolası en yüksek seviyeye kaldırılmıştır. Asansör görmek için resmi koşullariz. 

4 motorlu hasta karyolası trendelemburg özelliği nedir

4 motorlu hasta karyolası soğ tarafa doğru trendelemburğ yapmış hali
Dört motorlu hasta karyolası

Trendelemburg adını verdiğimiz özellik hasta karyolasının kumandasında ki tuşa basarak istediğimiz tarafa doğru hasta karyolasının çapraz durmasını sağlayacakuz. Hasta karyolası baş kısmı yükselebilir ayak kısmı alçakta pozisyon verilebilir. Tam tersi çapraz pozisyonda verdirmek mümkündür. Trendelemburg özelliği kısaca hasta karyolasının çapraz durmasıdır.

4 motorlu hasta karyolası sol tarafa doğru trendelemburğ yapmış hali

Dört motorlu hasta karyolası sol tarafa doğru pozisyonu görsel resmi

Dört motorlu hasta karyolası parçaları görsel anlatım

 • Başlıklar: Antibateriyel özelliğe sahip (kir tutmaz) anahtarsız rahatça sökülüp takılabilir.
 • Şilte: Şilte ortopedik medikal döşektir. 23 dans sertliktedir. Hasta karyolasının şeklini alabilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca şiltenin üstünde koruyucu sıvı geçirmez fermuarlı vardır vardır. Şiltenin kılıfını makinede ılık suda yıkayabilirsiniz. 
 • Alüminyum korkuluklar: Kah verengi alüminyum malzemeden üretilmiştir. Gayet şık görünümlü ve kullanışlı korkuluktur. Yana doğru katlanabilme özelliği vardır. Resimde dik hali ve yana doğru katlanmış olarak gerçekleşiyor.
 • Alez: Sıvı geçirmez çarşafın adı alez’dir. Alez altı polyester üstü pamuktur. Sıvıyı şilteye geçirmeme özelliğine sahiptir.
 • Serum askısı: Serum askısı hasta karyolasının baş tarafına doğru iki tarafa takılabilir. Sadece gerekli ihtiyaçlar kullanılır.
 • Karyolanın ölçüleri üzerinde belirtilmiştir. 2,20 cm ye 100 cm dir
 • Hasta yatağı sağa sola ileri geri hareket etmesin diye alt köşelerde 4 adet teker bulunur. Bu tekerleri sabitlemek için fren sistemi mevcuttur.
 • Hasta karyolası taşıma altında 200-250 kğ dır.
4 motorlu hasta karyolası parçaları
4 motorlu hasta karyolası parçaları görsel resmi

One thought on “4 motorlu hasta karyolası (aluminyum korkuluklu)

 • admin

  Hasta karyolası sekmesinde ki ürünlerimiz kullanılmamış imalattan satıştır. İmalattan satın almak için bizi ziyaret etme imkanınız vardır. Bu üründe stok sorunumuz yoktur. Güncel satılıktır. İkinci eli var mı diye de bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayabilir veya yorum bırakabilirsiniz.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir