GENEL

Ahşap hasta karyolası (4 motorlu)

Ahşap hasta karyolası (asansör özellikli 4 motorlu hasta yatağı) alman patentli ithal hasta yatağı modelidir. Hasta karyolası modelleri içinde en şık ve iyi kalitede olan hasta yatağı modelimizdir. 4 piston motor sayesinde 2 motor sırt ve ayak kısmını kumanda yardımıyla ihtiyaca göre indirip kaldırabilirsiniz. Diğer 2 motorda asansör özelliğini çalıştırır. Dış kısmı ahşap kaplamadır. Ahşap kaplama olması hastane ortamı havası oluşturmamakla birlikte parke ve mobilyalara uyum sağlamaktadır. Hasta yatağının üstüne lazer kesim şilte verilmektedir. Şiltenin üstüne de ayrıca sıvı geçirmez çarşaf (alez) hediyemizdir. Karyola da kalın borudan yapılmış deve boynuzu vardır. Deve boynuzunu hasta kendini yukarı çekmek ve sağa sola hareket ettirmek için kullanır. Ayrıca serum askısı olarak da kullanılır. Hasta karyolası ile havalı yatak bir değildir. Farklı kategoride oldukları için ayrı ayrı satılmaktadır. 

Asansör özelliği nedir: Asansör özelliği hasta karyolasının bir metre civarı yükselip alçalabilmesi özelliğidir. Bu özelliği kumanda yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. Hasta karyolasının istenilen seviyeye kaldırılması hasta bakıcının hastaya yaptığı bakımı kolaylaştırır. Ayrıca yüksekte yatmak isteyen hastalar için asansör özelliği iyi bir seçim olacaktır. Asansör özelliğini görmek için aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

Lazer kesim şiltenin özelliği: Hava kanalları sayesinde şiltenin nefes alması ve karyolanın şeklini almasını sağlar. Ayrıca şiltede sıvı geçirmez fermuarlı kılıfı vardır. Bu kılıf makinede ılık suda yıkayabilirsiniz. Hasta karyolaların da kılıfsız ucuz şilte kullanmamaktayız. 

Ahşap hasta karyolası 2 yıl motor garantili olup servis kurulum firmamıza aitdir. Ahşap hasta karyolası modelimiz sıfırdır. İstanbul içi sevkiyat ve yakın illerede servis kurulum hizmetimiz vardır. 

Dört motorlu ahşap hasta karyolası genel özellikleri

 • Piston motorlu hasta karyolası modeli olup ithal üründür.
 • 180 kğ a kadar taşıma kapasitesi vardır.
 • Dış kaplama ahşap olup parke, mobilyalara ve ev ortamına uyumludur.
 • Yan korkuluklar yukarı aşağı ayarlanabilir özelliktedir.
 • Hasta karyolasında deve boynuzu vardır. Deve boynuzu hasta kendini yukarı aşağı çekmesini ve hareket etmesini sağlar.
 • Hasta yatağımızın şiltesi lazer kesim şiltedir. Şiltede sıvı geçirmez fermuarlı kılıf vardır. Şiltenin kılıfı kirlendiği zaman kolayca makine de yıkanabilir.
 • Sıvı geçirmez çarşaf (alez) hediyemizdir.
 • 4 adet tekeri vardır. Bu tekerlerde hasta yatağını sabitlemek için firen sistemi vardır.

2 thoughts on “Ahşap hasta karyolası (4 motorlu)

 • Ahmet

  Bu yatağın kumandasından elinizde var mı?

  • admin

   O yatağın kumandasından şuanda mevcut değildir.

Yorumlar kapatıldı.