GENELÜRÜNLER

Boru tipi havalı yatak P30 A+B+C sistem

Boru tipi havalı yatak P30 A+B+C sistem kendi kategorisinde en popüler havalı yatak modelidir. Hasta yatağında uzun süreli yatan hastalarımız için yatak yarası oluşmaması açısından tedbir amaçlı kullanılmakta veya hasta da bası yarası varsa tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Boru tipi havalı yatak A+B+C çalışma sistemi nedir

A, B , C havalı yatakta ki borulara verdiğimiz isimdir. A borusunda hava zayıfken havalı yatak motoru B ve C borularına hava gönderir. Havalı yatak motoru A hücresine hava göndermeye başladığında B hücresi havası zayıflar A ve C hücreleri hava ile şişer. Kısaca havalı yatak motoru 3 hücreden 1 ine hava göndermeyi keser ve diğer 2 hücreye hava gönderir. Hücrelerin 1 i boş 2 si dolu olmasını havalı yatak motoru dönüşümlü olarak yapar. Havalı yatak motoru üzerindeki düğmeler sayesinde boruların sertlik ve yumuşaklık ayarları yapılır.

Hasta havalı yatağın üzerinde yattığı sürece havalı yatak motoru 7/24 çalışması gerekir. P30 modeli P20 ye göre bir tık daha iyi modeldir. P30 havalı yatak modeli A, B, C sistem sayesinde hastanın daha fazla ağırlık merkezinin değişmesine neden olduğundan bası yarası olmaması açısından çok faydalıdır. A, B, C sistem sayesinde hastanın terlememesi, hava giriş çıkışlarının rahat olması ve hücrelerin aktif olması sayesinde yara oluşmaması yönünden p30 havalı yatak tedavi amaçlı kullanılmakta çok etkili üründür.

p30 havalı yatak hücre kalınlığı :Havalı yatak modelimizde hücre kalınlığı 12 cm dir. Spot yatak yüksek hücreli havalı yatakları tavsiye eder. Yüksek hücreli olması hava geçişlerini kolaylaştırır. Hasta havalı yatağa yattığın da borular 3-5 cm çökmektedir. Geriye kalan boru kalınlığı 7-10 cm arasıdır. Bu ölçüde hava dolaşımının olması için yeterlidir. 5 cm lik havalı yataklar da hava dolaşımı sağlanması mümkün değildir.

P30 wentilasyon özelliği

wentilasyon havalı yatağın borularından hava üflemesine wentilasyon özelliği denir.  p30 havalı yatak modelimizde silindirik boru şeklinde 21 hücre bulunmaktadır. borularda micro gözenekler olup bu gözeneklerden hastayı rahatsız etmeyecek ölçüde hastanın vücuduna hava üfler. Borulardan çıkan hava sayesinde hastanın terlemesinin önüne geçerek vücut yaralarının oluşmamasını engeller. 8-10 saatten fazla yatan hareketsiz hastaların kesinlikle wentilasyon özelliği olan havalı yatak modellerinden bir tanesi alması zorunludur. P30 havalı yatak ölçüsü 90 cm ye 190 cm dir. Tüm hasta karyolası modellerine uygundur.

önemli açıklama : Medikalciler de satılan ucuz ekonomik baklava tipi havalı yatak bası yarası oluşmasını engellemez, oluşan yatak yarasının da daha kötüye gitmesini sağlar. Baklava tipi havalı yatak kalınlığı 5 cm dir. Hasta üstüne yattığında altında 5 cm kaybolur. Bu durumda hava geçişleri mümkün olmayacaktır. Sadece hastayı plastik malzemenin üzerinde yatırmış olursunuz.

Havalı yatağın motoru : Havalı yatakta CPR modülü vardır. Acil durumlarda veya havalı yatağın havası boşaltılması gerektiğinde CPR modülü sayesinde havalı yatağın havası hızlıca boşaltılabilir. P30 havalı yatak motoru hastayı rahatsız etmeyecek şekilde sessiz çalışmaktadır. 8-12 dk arasında borulara sistemli olarak hava gönderir.

Motor gücü : 220 – 230 V / HZ

Güç tüketimi : 7 / W

Sigorta : 1 A

Detaylı bilgi ve sipariş vermek için bize ulaşın.

 

One thought on “Boru tipi havalı yatak P30 A+B+C sistem

  • admin

    Bu üründe stok sorunumuz yoktur. 7/24 sipariş verebilirsiniz. istanbul için maksimum 2 saat de servis kurulum vardır.

Yorumlar kapatıldı.