GENELÜRÜNLER

Ekonomik havalı yatak P10 (wentilasyon özelliği)

P10 Ekonomik havalı yatak boru tipi havalı yatak modellerinin için de en uygun fiyatlı olanıdır. 8-10 saat boyunca hasta sabit yatıyorsa, hastanın ağırlık merkezinde ki hücreler ölmekte, kızarıklar ve  yatak yarası oluşmaktadır. Yatak yarası oluşmaması için P10 ekonomik havalı yatak veya diğer boru tipli havalı yatak kullanması  gerekmektedir. Boru tipinde baş kısımda aşağı doğru 8 cm lik hücreler vardır. Wentilasyon özelliği vardır. A+B sistemde çalışır.

P10 Ekonomik havalı yatak  özellikleri

A + B sistem nedir nasıl çalışır : A+B havalı yatakta ki borulara verdiğimiz isimdir. A, B borularının dönüşümlü olarak  dolu boş olmasına A+B sistem denir.  A,B sistemini havalı yatağın motoru organize eder. Motor A borularına hava gönderirken B borularına hava göndermez. Daha sonra da havalı yatağın motoru B borusuna hava gönderir A borusuna hava göndermeyi keser. Bu şekilde 7/24 borular bir dolu bir boş yaparak sistemli olarak çalışır. Sistem üstüne düşen görevi yerine getirmiş olur.

A+B sistemli çalışmasının amacı : Borular bir dolu bir boş olduğunda boş olan borular sayesinde hastanın ağırlık merkezlerine hava girişi sağlamak temel amaçlarındandır. Boruların sürekli bir dolu bir boş olması hastanın ağırlık merkezinin değişmesine, hava sirkülasyonun sağlanmasına, kan dolaşımının hızlanması, hücrelerin canlanması ve masaj etkisi yapmasından dolayı hasta da yatak yarası oluşumu engellenmiş olup, yatak yarası varsa da p10 ekonomik havalı yatak tedavi eder.

Wentilasyon özelliği : wentilasyon özelliği havalı yatağın borularından hava üflemesine denir. Boru tipi havalı yataklarda olması gereken en önemli özelliklerdendir. Hastanın kuyruk sokumunda yara oluşmaması için kalça kısmındaki 4 boruda hava çıkışları vardır. Hava çıkışları sayesinde yatak yarası oluşumunu wentilasyon özelliğide engellemede büyük katkı sağlar.  Wentilasyon özelliği hastanın akciğerlerini üşütmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Hava üfleme özelliği boruların üzerinde ki mikro gözenekler sayesinde yapmaktadır. Motorun gönderdiği havanın %12 sini boruların üzerinde ki mikro gözeneklerden hastaya hava üfler. % 12 lik hava üfleme oranı sayesinde hasta rahatsız olmaz ve diğer organlar etkilenmez.

Havalı yatak boruları : 25 adet boru vardır. boruların ölçüleri 8 cm dir. boruların 4 tanesinde micro gözenekler vardır. Mikro gözeneklerden hastayı rahatsız etmeyecek ölçüde hava çıkışları olur.

Havalı yatak motoru

Havalı yatağın motoru 135 kg ağırlık kaldırabilmektedir. Obez hastalar için uygun değildir. Havalı yatak motoru, hava sirkülasyonunu 6-12 dakikada bir gerçekleştirmektedir. Havalı yatağın pompasının üzerinden sertlik derecesi ayarlanabilmektedir. Motor sessiz çalışmaktadır.

Çevre koşulu 5°C – 40 C° dir. Bağımlı nem %80’nin altındadır. Atmosferik basınç 70 KPA – 106 KPA aralığındadır. Güç tedarik koşulu; voltaj AC 220V (+-) 22V ‘dur. Frekans 50 HZ (+-) 1 HZ aralığındadır.

Bilgi almak ve sipariş vermek için iletişime tıklayın.

3 thoughts on “Ekonomik havalı yatak P10 (wentilasyon özelliği)

 • GÜLÜZAR

  İyi çalışmalar. Annemiz için ihtiyacımız olacak havalı yatağa. Ekonomik havalı yatak P10 için elinizde mevcut mudur. Abs hasta karyolası 1500 ile birlikte almak istersek. Temin için ne kadar süre gerekli. İstanbul Bayrampaşa da annemin ikameti, kurulum için problem oluşturur mu. Son olarak bize maliyeti ne olur. Yaklaşık 10-15 güne lazım olacak sanırım. Teşekkürler.

  • admin

   Stok sorunumuz yoktur. Gün içinde kurulum yapıyoruz. lütfen iletişim kurunuz. 0544 693 23 91

 • admin

  Bu üründe stok sorunumuz yoktur. 7/24 sipariş verebilirsiniz. istanbul için maksimum 2 saat de servis kurulum vardır.

Yorumlar kapatıldı.