Hasta karyolası (3 motorlu piston modeli)

Hasta karyolası metal profil sac ve yedek parçaların birleşmesi ile üretilmiş 3 adet piston motorla üretilmiş  hasta yatağı modelidir. Piston motorların 2 tanesi baş ve ayak kısmını diğer 3. motor ise hasta karyolasını tamamen 1 m ye kadar kaldırır. Hasta karyolasının yukarı kalkmasına asansörlü hasta yatağı diyoruz. Bu modelde asansör özelliği olup trendelemburg özelliği yoktur.

Hasta karyolası yan korkuluğu

Hasta karyolasının korkuluk modelleri hasta yatağın modeline göre farklıdır. 3 motorlu abs hasta yatağı modelimizde korkuluk alüminyum malzemeden yapılmıştır. Korkuluktaki tuşa basarak hasta karyolasına paralel olarak yana yatar, uygun görüldüğünde tekrar yukarı kaldırılır. Alüminyum korkuluk modeli ülkemizde üretimi olmayıp ithal gelmektedir. Hasta karyolasına sonradan eklenerek korkuluk görevini görür. alüminyum korkuluğun temel görevi katlanabilir olmasından dolayı hastanın hasta yatağına inip çıkmasında kolaylık sağlamasıdır.

üç motorlu hasta karyolası özellikleri

Hasta karyolası özellikleri

Baş ve ayak kısmı iner ve kalkar. Sırt kısmı 45 dereceden fazla oturma pozisyonunda kaldırılabilir. Hastanın yemesi için sırt kısmına yastıkla desteklenmez. sırt kısmının istenilen seviyede kaldırılabilmesi hasta yatağında muazzam kolaylık sağlamakta olup en önemli özelliktir. Ayak kısmı da dizden kırılarak istenilen oranda kaldırılır indirilebilir.

Hasta yatağının başlıkları

Baş ve ayak kısmında takılı olan antibakteriyel beyaz malzemeden üretilmiş başlıklardır. Kolay sökülüp takılabilen başlıklardır.  Sökülmesinde anahtar gerektirmez manuel olarak elle sökülüp takılabilmektedir. Antibakteriyel malzemeden üretildiği için kir tutmaz. Başlıklarda ülkemizde üreten firma olmadığından yurt dışından ithal edilmektedir. İthal edilen parçalardan dolayı hasta karyolalarının üretimi maliyetli olmaktadır. Fiyatlar çok yüksek derseniz ikinci el hasta karyolası almak çok mantıklıdır.

Hasta yatağı motoru

Hasta karyolasında 3 adet piston motor kullanılmıştır. 150 kg hasta çok  rahat taşıyabilmekte ve kullanabilmektedir. Piston motor da diğer yedek parçalar gibi yurt dışından ithal edilmektedir. Yedek parçalar yurt dışından geldiğinde aracı firma dolar kuru ile imalatçıya satmaktadır. Dolar kuru arttıkça hasta karyolasının maliyeti artmakta böylece kullanılmamış hasta karyolası sürekli zamlanmaktadır. ikinci el hasta yatağı almak için birçok sebep sayılabilir. doğru tercih ikinci el hasta karyolası satın almak olacaktır.

Abs hasta yatağı servisi

üç motorlu abs ikinci el hasta karyolası
3 motorlu abs ikinci el hasta karyolası

sitemizden ürünleri inceleyerek istediğiniz bir ürünü bizi arayarak ikinci el hasta siparişi siparişi verebilirsiniz. Ürünlerimiz 1 yıl garanti kapsamında olup servisi bize aittir. 3 motorlu hasta karyolasında tüm malzemeler eksiksiz getirilip montaşı yapılır. Serviste karyola, şilte, yan korkuluklar, başlıklar, alez, serum askısı ve piston motor servis malzemeleridir. Daha detaylı bilgi için iletişim kurunuz.

Hasta karyolası (3 motorlu piston modeli)” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir