Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gerekenler  kısmına geçmeden önce kısaca hasta yatağı hakkında bilgi verip sonra hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıklamaya çalışalım. Hasta yataklarında 2 çeşit motor teknolojisi kullanılmaktadır. Dual motor ve piston motorlar kullanılmaktadır. Dual motorlu hasta yatakları 2 motorlu olarak düşünebilirsiniz ve taşıma kapasitesi 90 kğ dır. Piston motorlu hasta yatakları 130 kğ dan başlar 250 kğ a kadar taşıma kapasitesi vardır. Hasta karyolası motor sayısı arttıkça özellikte artmaktadır.

Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

  • Sıfır ve ikinci el hasta karyolası alırken ikinci el piyasası olup olmadığı araştırılmalı veya satıcıya sorulmalıdır.
  • Hasta karyolasının üstüne konulan şiltenin kalitesi fiyatları etkileyen önemli faktördür. 3-4 motorlu hasta karyolasına 100 TL lik çok basit şilte veren firmalardan kaçınmalı anında iletişimi kesmelisiniz. Bu tip firmalar ucuz malzemelerle çok para kazanmak istemektedirler. 3-4 motorlu hasta karyolasına en azından lazer kesim şilte sıvı geçirmez fermuarlı kılıfı olması gerekmektedir.
  • Hasta yatağı seçimi yapmak için nasıl bir hasta karyolası istiyorsunuz bu konu hakkında bilgi toplamalısınız hatta firmalara takıldığınız soruları sorarak cevaplar alabilirsiniz.
  • 2 Motorlu mu 3 motorlu mu hasta karyolası almalıyım?  Sıkıntısız olarak kullanabileceğiniz hasta karyolası 3 motorlu olanıdır. 3 motorlu hasta karyolası asansör özelliği ve taşıma kapasitesinin yeterliliği açısından en çok tercih edilen hasta karyolasıdır. Daha uygun fiyatlı hasta karyolası için 2 motorlu olanları tercih edebilirsiniz. 2 motorlu hasta karyolaları taşıma kapasitesi  90 kğ olması ve asansör özelliği olmamasını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Firmaları arıyorum çok farklı bilgiler veriyorlar bu yüzden kafam karışıyor ne yapmalıyım. Ürünleri yerinde görmek en akıllıca olanıdır. Ürünleri yerinde gördüğünüzde kim üretici kim spotçu, kim komisyoncu ortaya çıkar. Ürünü yerinde görerek alacağınız yatağı özelliklerini ve hangi malzemeden üretildiğini satış elemanı anlatacaktır.
  • 3  motorlu hasta karyolası için 3-4 firmayı aradım hepsinde farklı fiyatlar verdiler. Fiyatları etkileyen faktörler nelerdir. Ucuz işçilik, malzemeden çalmak, hasta karyolasına zayıf motor takılması, özellikli hasta karyolasına ucuz şilte (sünger) koymak ve en önemlisi 2. el hasta karyolasını ucuza alıp sıfır diye satmak fiyatı etkileyen en önemli faktörlerdir. Bu sebeplerden dolayı kafa karışıklığını gidermek için ürünü yerinde görmek doğru olanıdır.
  • En fazla ne kadar fiyat farkı olabilir. 3 motorlu hasta karyolası için örnek vermek gerekirse aynı ürün için en fazla 250-300 TL fark eder. Farklı üretilen markadan ise biraz daha fiyat farklılığı olabilir. Çok aşırı fiyat farkı olması %90 İkinci el ürünü ucuza alıp sıfır denerek satılması sıfır fiyatın düşmesine sebep olacaktır.
  • Spot yatak firması ikinci el hasta yatağını sıfır diye sattığı oldu mu? Spot yatak firması kesinlikle 2. el ürünü sıfır deyip satmamıştır. 1-2 hafta kullanılmış ürünü alış fiyatı neyse üzerine masrafları ekleyip %20-25 kar koyup bu şekilde satmaktadır.

Güvenilir hasta karyolası üretici firma hangisidir

Spot yatak firmamız piyasadaki tüm markaların hasta yataklarını satmıştır. Bu deneyimden yola çıkarak en iyi hasta karyolası üretici firması  platin medikal, platin yataktır. Firmamız ağırlıklı olarak platin yatağın ikinci el ürünlerini satmaktadır. Sıfır ürün alacak arkadaşlar platin yataktan sipariş verebilir veya spot yatak firması aracılığı ile de sıfır ürün satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.