EĞİTİCİ BİLGİLERGENEL

Hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmeli

Hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmeli başlıklar halinde daha sonrada açıklamalarıyla anlatalım.

  • Hasta yatağının kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına
  • Hasta yatağının ikinci el piyasası olup olmadığı
  • En çok satan hasta yatağı olması
  • Satış sonrası garantisin olmasına

Hasta yatağı alırken dikkat edilmeli  en önemli konularıdır. Gelin bu başlıkları kısa kısa açıklamaya çalışalım.

Hasta yatağı alırken kaliteli malzemeden üretildiğini nasıl analarım

Mekanik ve teknik işlere eli yatkın olmayan kimseler hangi hasta karyolasının iyi malzemeden üretildiğini kolay kolay anlayamaz. Satıcıdan aldığı bilgilerle azda olsa bir bilgi sahibi olur. İnternet sayfasındaki yazılar ve satıcının telefonda yaptığı kurnazlıklar çok ciddi bir bilgi kirliği oluşturacaktır.

Toparlayacak olursak spot yatak kaliteli malzemeden üretilmiş hasta karyolasını alım satımını yapmaktadır. Bizi tercih ettiğinizde en iyi hasta karyolasını satın almış olacaksınız. En iyi hasta karyolası modellerini değerlendirdiğimiz için kullanım sonrası iade garantisi veriyoruz. Kullanım sonrası iade fiyatını sözleşmeye yazmaktayız. Hasta karyolasını alırken ve bize tekrar satarken 2 kere para kazanıyorsunuz. Bu konuda aklınıza takılanları bizi arayarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Hasta karyolasının ikinci el piyasası olup olmadığına dikkat edilmesi çok önemlidir

İnternette 2-3 firma bulup iletişim kurduğunuzda her firma kendi malını doğal olarak övecektir. Doğru bilgi veren firma olduğu gibi yanlış bilgide veren firmada çoktur. Bu durumda alıcının kafası çok karışmaktadır. Müşteri adeta neye kime inanacağını neyi  tercih edeceğini bilemez duruma geliyor.  Spot yatak üretici firma değildir. Piyasadaki tüm firmaların ve tüm hasta yataklarını ikinci el olarak aldık sattık. Bu aşamada çok ciddi tecrübe kazandık. Bu tecrübeye dayanarak ikinci el hasta karyolası alımlarında artık seçici davranmaktayız.

ikinci el hasta yatağı alırken nelere dikkat ediyoruz

Hasta yatağını satmak isteyen müşterilerimize yatağın modelini ve hangi firmadan satın aldığını sormaktayız. Hasta karyolasını bizim tercih ettiğimiz firmalardan satın alınmışsa ikinci el olarak alımını yapıyoruz. Tercih etmediğimiz firmanın hasta yatakları ikinci el piyasası yoktur ve ürün 50 bin TL bile olsa ikinci el olarak alım satım yapmamaktayız. Tercih ettiğimiz firmaların isimlerini buraya yazamıyorum, sebebi reklam olması ve izin alınmamış olmasıdır. Piyasası olan hasta karyolasını satın almak, parasal olarak zarar etmemek ve iyi bir hasta karyolası satın almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

En çok satan hasta karyolası modelleri hangileridir?

En çok satan hasta karyolası modelleri hastane tipi yan korkuluğu olanlardır. Son 500 hasta karyolası satış istatistiğine baktığımızda %90’ı hastane tipi olduğunu görmekteyiz.  Burada dikkat edilmesi gereken husus hasta karyolasını hangi firmanın ürettiğidir. Kalitesiz malzeme kullanarak üretim yapan üretici olduğu gibi kaliteli malzeme kullanarak da  üretim yapan üretici firma var.

Malzemeden çalarak üretim yapan firma kısa yoldan zengin olma amacını taşır. Bu firmaların ürettiği malın garantisi var dese bile garantiye bakmaz servis vermez. Malzemeden çalan firmanın hasta karyolası ikinci el piyasası yoktur. Bu durumda da spot yatak firmasını tercih etmeniz büyük önem taşır. Spot yatak kaliteli malzemeden üretilmiş hasta yataklarını ve en çok satılan ürünleri satmaktadır. Bu konuda da aklınıza takılanları bizi arayarak sorabilirsiniz.

Hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmesi gerekenlerden birisi garanti kısmıdır

Hasta karyolası satın alırken firma sözlü veya yazılı garanti belgesi yazmaktadır. Sözlü garanti veren firmanın satış sonrası servis vermesi  (garantisi, garanti süresi) söz de kalır. Satın aldığınız bir üründe mutlaka garanti belgesi veya yazılı garanti belgesi almalısınız. Garanti belgesi alırken ürünün garanti kapsamı nedir bunları bilmeniz büyük önem taşır. Her firmaya sorduğunuzda en iyi ürün benim ürün 2 yıl 4 yıl hatta 10 yıl garanti veriyoruz diyebilir.

10 yıl garanti veriyorum veya ürünüm alman malı diyen firmadan arkanıza bile bakmadan kaçın bu kişiler nitelikli dolandırıcıdır. Türkiye’ ye giren tüm hasta yatağı parçalarının neredeyse tümü %99 u çin malıdır. Çin malı ile üretilmiş hasta karyolası ve (diğer ürünlerde dahil) alman malı diyerek satış yapmak isteyen kişi sahtekardır bu tip insanlar kesinlikle satış sonrası servis vermez garantiyi sözde vermiştir.

Garanti veren her firma gerçekten satış sonrası ücretsiz garanti ve servis veriyor mu?

Servis sonrası garanti veren firma kaliteli malzemeden üretim yapan firmadır. Bu firmanın ürünü iyi olduğundan arıza sorun çıkarmaz. Sorun çıksa bile bu firma satış sonrası garanti sözünü tutar servis gönderir ve sorunu çözer.  Piyasada haksız rekabet oluşturmak için her türlü hileyi yapan, ucuz malzemeden üretim yapan firmalar, ikinci el hasta karyolasını sıfır hasta karyolası fiyatından satan, Ucuz şilte kullanan firmalar kesinlikle satış sonrası garanti vermez.  Bu tip insanlar para kazanmak için her türlü haltı yerler 🙂

Satış sonrası garanti kapsamından gerçekten faydalanabileceğiniz tek firma spot yatak firmasıdır. İkinci el ürünlerimizin % 90’ı 2-3 ay kullanılmış olarak almaktayız. 4 aşamalı detaylı temizlik yapılmakta olup, bu aşamada hasta karyolası mekanik durumu defalarca kontrolden geçmektedir.  Hasta karyolasını en iyi üreten firmaların yataklarını toplayım temizlik ve bakımı yapıldıktan sonra değerlendirmekteyiz.  Hasta karyolasında dikkat edilecek en önemli parça, hasta karyolası motorudur. İkinci el hasta karyolası motoru 1 yıl motor garanti kapsamında olup garanti belgesi yazmaktayız.