İkinci el hasta yatağı fiyatları ne kadardan başlar

İkinci el hasta yatağı fiyatları özelliklerine göre, temizlik durumuna göre ve hangi firmadan alındığına göre değişkenlik gösterir. Faktörleri açıklamaya çalışalım. 2 motorlu 3 motorlu 4 motorlu hasta yatakları vardır. Motor sayısı arttıkça özellikte artar. 2 motorlu hasta yatakları diğer 3-4 motorlu yataklara göre daha ucuzdur. İkinci el hasta yatağı fiyatları yeni yatak fiyatının ortalama yarısı kadardır.

İkinci el hasta yatağı fiyatlarını etkileyen faktörler

  • Hasta yatağı bodrum katta bekletildiğinde spotçu firma ürünü almak istemeyebilir. Bodrumda bekleyen hasta yatakları rutubet almış veya karyolanın boyası bozulmuş olabilir. Bu sebeplerden dolayıda karyolaya düşük fiyat verilir veya satın alınmaz.
  • Hasta karyolasını balkona koyup bekletildiğinde yatağın boyası ve mekanik aksamı bozulabiliyor. Hasta karyolası bakımında en zorlanılan kısım boyadır. Yatağın boyası bozulduğunda o yatağı kimse almak istemez. Yeniden boyamak zahmetli ve uzun süreli bir iştir. Hasta yatağının boyası bozulmaması için balkona konulmaması lazımdır. Bu durumda hasta yatağının fiyatını dibe çeker veya kimse almak istemez.
  • Diğer bir faktörse ürünü hangi firmadan aldığınızdır. Hasta yatağını iyi kalitede üreten firmadan aldığınızda ikinci el yatağı elinizden çıkarmak daha kolaydır. Anlaşıldığı üzere her firmanın yatağı iyi kalitede değildir. Müşteri hasta yatağım 1 ay kullanılmış sıfır yatak diyor. Bazen yatağın sıfır gibi olması  bir şey ifade etmiyor. Hasta karyolasını üreten firma malzemeden ve işçilikten çalmışsa ikinci el olarak bazen satamazsınız.

İkinci el hasta yatağı fiyatları nasıl hesaplanır

Hesaplamayı söylemeden önce gerçek piyasayı ikinci el alan kişi belirliyor.  Bizde bu çıkan fiyata göre düzenleme yapıyoruz. Fiyatları tetikleyen nakliye kurulum, şilte bakım giderleri ve dükkan giderleridir. Bu giderleri toplayıp %20-25 kar payı da ekleyip yatağına göre bir fiyat çıkartıyoruz.

İkinci el hasta karyolası hesaplanması

Hasta karyolasının ikinci el maliyeti, 2 adet nakliye maliyeti, şilte maliyeti, mekanik bakım ve diğer giderlerin toplamı hasta yatağı fiyatını belirliyor. sattığımız yatakları da geri iade olarak alma imkanımızda vardır. İade edilen ürünler 3 de 1 fiyatına geri alınır. Ürünlerimiz 1 yıl motor garantili olup belge düzenliyoruz. Hasta yataklarının genel durumu sıfır gibi olup mekanik ve detaylı temizliği yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.