GENEL

İkinci el hasta yatağı Letgo

İkinci el hasta yatağı letgo dan almalı mıyım ? Bu sorunun cevabını tam anlamıyla cevaplamak için bir kaç başlık altında değerlendirmemiz gerekir. Bu başlıkları aşağıda sırayla değerlendirelim.

İkinci el hasta yatağı letgo da ki ilanlar gerçek mi?

Letgo da yayınlanan hasta karyolası ilanların % 98 i sahtedir. Sahte ilan demek elinde ürün yok anlamına gelmekte ve sadece ilan resimden ibarettir. Bunu yayınlayan kişinin farklı amaçları vardır. Gerçek ilanların görünürlüğünü saklamak amaçlardan bir tanesidir. Diğer amaç elimde ikinci el yok deyip anlaşmış olduğu firmanın sıfır yataklarından satmak ve komisyon elde etmek istemesidir. Elinde 1 tane bile hasta karyolası olmayan kişiler imalatçıyım diye reklam yapmaktadırlar. Her imalatçıyım üreticiyim diyen kişi imalatçı değildir. Üretici firmanın ikinci el hasta karyolası ile işi zaten olmaz.

Sahte hasta karyolası ilanlarını nasıl anlarız

Letgo da hasta karyolası ilanlarında fiyat belirtilmemiş pazarlık olur yazan tüm ilanlar sahte ilanlardır. 5000 den fazla sahte ilan vardır. Letgo yönetimi bu sahte ilanları sitesinde neden izin verdiğini anlamış değilim. Bu durum letgo’ nun kalitesini de ayrıca düşürmektedir. Sahte ilanlar sayesinde gerçek ilan sahiplerine de ulaşmak zorlaşmaktadır.

Letgo da hasta karyolası satışı oluyor mu?

Hasta yatağına ihtiyacı olan gerçek kişinin letgo’ dan hasta karyolası satın alması neredeyse imkansızdır. Bunun birçok sebebi vardır. Sebeplerden bir kaçını kısaca yazalım.

 • Letgo da ki yatağın mekanik bakımı ve temizliği yapılmamıştır.
 • Yatağı alanda satanda bakımla temizlikle uğraşmaz.
 • Arıza durumunda garanti olmadığından teknik servis çağırmak zorunda kalınır. Teknik servis ücretleri çok yüksektir.
 • Yedek parçası kolay bulunan bir karyola olup olmadığı bilinmez.
 • Hasta karyolasının şiltesini 2. bir hasta kullanamaz kullanırsa enfeksiyon riski vardır. Ciddi sağlık sorunlarına maruz kalabilirsiniz.
 • İkinci el hasta karyolası şiltesi kesinlikle kullanılmamış sıfır şilte satın alınmalıdır.
 • Aldığınız karyolanın ikinci el piyasası varmı dır bilinmez.
 • Diğer bir sorun nakliye kurulum kime aittir. Letgodan hasta karyolası satın aldığınızda kargo kurulum alıcıya aittir. Hasta karyolasının ölçüleri 210 cm 1 metredir. Binek araçlara girmez. Kısa kargo araçlara da girmez. Nakliye için doblo, renult veya kedi ticari kamyonet uzun şaseli olmak zorundadır. Aracı bulduğumuzu farzedelim hasta karyolasını taşımak ve kurulumu yapmak için en az 2 kişi gereklidir. Bir kişi nakliye kurulum da yetersiz olacaktır.

İkinci el hasta yatağı letgo kimler satın alıyor

Ek iş yapmaya çalışanlar, komisyoncular ve merdiven altı işletmeler letgo dan hasta karyolası satın alır. Spot yatak firmamız letgodan hasta yatağı satın almaz ve satmaz. Letgo da 4 yılda 1 adet bile hasta karyolası satışı olmadı. Teklif verenlerin hepsi medikalcidir. Letgo dan bir kişi imalatatan satış vb sözler söylerse kesinlikle inanmayınız.

İkinci el hasta yatağı letgo  fiyatları ne kadardır

Letgoda ikinci el fiyatlar çok yüksektir. Bunun en temel sebebi ürünü sıfır alırken yüksek fiyatlarda alınmasıdır. Bir diğer sebepse sahibinden satan tüm satıcılar birbirinden etkilenerek fiyat kıyaslaması yaparak etkilenmesidir.

ikinci el hasta yatağı letgo da fiyatlar nasıl belirleniyor?

Tamamen fiyat verilen ilanlardan etkilenerek fiyatlandırılıyor. Bazı ilanlar var ki adam arsa satar gibi en az 1 yıl ilanı bekletiyor. İlan veren kişi şişirilmiş fiyat verdiği sürece 10 yılda beklese satılması mümkün değildir. İlanı Bekletmenin de çok anlamı yok yeni teknoloji ile üretilen hasta karyolası modelleri satışa sunuluyor. Satışta uzun süre kalan ilanın modeli parçaları zaman aşımına uğramakta raf ömrünü tamamlamakta ve eski model hasta karyolası sınıfına girmektedir.  Satışta uzun süre bekleyen ilanlar hastası olup ta parası kısıtlı olan hastaları ilanda uzun süre beklettikleri için ayrıca mağdur etmektedirler.

Bir kişi 3000 TL ye sıfır hasta karyolası satın almış olsun. 1 ay kullandığını farz edersek bu karyolayı 2300 tl ile satışa sunsa yine satış olmaz. 2300 alan kişi 2 eleman nakliye 200 eklesek 2500 eder. Şiltenin değişmesi lazım 400 de şilte etti 2900 TL eder. Pazarlıklı 2900 e hiç kullanılmamış hasta karyolası zaten alırsınız.

Letgo dan aldığınız hasta karyolası hijyenik midir?

Spot yatak firmamız yüzlerce ikinci el hasta karyolası toplamıştır. Bu tecrübeye dayanarak 500 müşteriden 1 tanesi bile hasta karyolasını silmemiş bize kirli teslim etmiştir. Bu sebepten dolayı sahibinden aldığınız ikinci el hasta yatakları kesinlikle hijyenik değildir. Ayrıca ikinci el hasta karyolasında mekaniksel problemlerle de karşılaşmanız sürpriz olmayacaktır.

Letgo dan hasta karyolası satın aldığımda teknik servis hizmeti alabilir miyim

Teknik servis sistemi genel olarak şu şekilde işliyor. Ürünü hangi firmadan satın aldıysanız o firma size teknik servis hizmeti verecektir. Aksi takdirde teknik servis hizmeti almanız zor olacaktır. Sıfır hasta karyolası aldığınız firmaların  %90 ı kendi ürününe satış sonrası bile teknik servis hizmeti vermiyor. Ülkemizde ki tüm üretici firmalar aynı ürünü üretmiyor. Bu durum şu anlama geliyor her ürünün yedek parçası bol olmayabiliyor. Yedek parça sıkıntısı olan ve ikinci eli revaşta olmayan hasta karyolası modelleri alıcıya olumsuz sürprizler çıkaracaktır. Teknik servis hizmeti aldığınız firma size hizmet bedelini yüksek tarifeden verecektir. Bunları da göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Letgo dan hangi firmanın hasta karyolasını tercih etmem gerekir.

Makalemde marka ismi veremiyorum. Spot yatak ikinci el piyasası olan yedek parçası bol olan en iyi firmanın yataklarını toplar mekanik bakımını ve temizliğini yapar satar. Daha sonrada geriye iade etme imkanı vardır.

Her hasta karyolasının ikinci el piyasası var mıdır?

Tüm üretici firmalar aynı kalitede hasta karyolası üretmediğinden bazı marka hasta karyolalarının ikinci el piyasası yoktur. Bir örnek vermek istiyorum. İnternette bir tane sıfır hasta karyolası almak istediniz görsel olarak yakışıklı bulduğunuz hasta karyolasını 5000 TL verdiniz, hasta yatağını kullandınız ve işiniz biti iade etmek veya ikinci el olarak satmak istiyorsunuz, 500 TL ye bile satamaya da bilirsiniz. Sıfır aldığınız hasta karyolasını ikinci el olarak elden çıkartamamanızın en büyük sebebi tutulan markadan ürünü almadığınızdandır. Sıfır hasta karyolası alırken işiniz bittiğinde iade alıp almadığını ve ikinci el piyasası olup olmadığını firmaya sormanız çok önemlidir. Benzer bir hasta karyolasını tutulan modelini ikinci el olarak 3000 TL ye aldığınızda iadesinde 1500 TL geri para almanız mümkün olur. Yani ikinci el hasta karyolasını 1500 TL ye almış olursunuz. 5000 -1500 = 3500 TL fazla vermekten kurtulmuş olursunuz. Bu hesaba göre değerlendirmede yapabilirsiniz.

İkinci el hasta karyolası şiltesi kullanılır mı?

Şilte hasta karyolasının üstüne konulan hastanın yattığı ortopedik yatağa şilte denir. Şiltenin ikinci eli kullanılmaz. İkinci el şiltede hasta yattığından diğer hasta kullandığı taktirde enfeksiyon kapma riski vardır. İkinci el hasta karyolasını kimden nereden satın alırsanız alın üstünde ki şiltenin sıfır olması şarttır.

İkinci el havalı yatak satın almalı mıyım?

İkinci el havalı yatakta da hasta yattığından dolayı yeni hastanın yatması sakıncalıdır. Aynı şekilde hastadan hastaya olumsuz enfeksiyon kapma riski vardır. İkinci el havalı yatak aldığınız da hastayı daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokabilirsiniz.

İkinci el hasta karyolasını kimden almalıyım

İkinci el hasta karyolasını en iyi şekilde satan alan firma spot yatak firmasıdır. Profesyonel olarak ikinci el hasta karyolası spot yatak tan başka yapan firma yoktur. İkinci el hasta yataklarını kesinlikle spot yatak firmasından almalısınız. Bizi tercih etmeniz için birkaç ayrıntı eklemek istiyorum

 • Firmamız iyi kalitede olan markaların hasta karyolalarını toplar
 • Bizden aldığınız hasta karyolasının ikinci el piyasası olup, kullanım sonrası bize iadesi tekrardan mümkündür.
 • Mekanik problemler giderilir temizlik boyası gerekirse boyası da yapılır.
 • Temizlik 4 aşamalı olarak yapılır. Kaba temizlik, Detaylı temizlik, durulama ve dezenfektan işlemleri yapılır.
 • Bizden aldığınız ikinci el hasta karyolası sıfırdan farksızdır.
 • Hasta karyolasının üstüne sıfır şilte konulmaktadır.

Bizden tedarik ettiğiniz ikinci el hasta karyolası 1 yıl garanti kapsamındadır. Hasta karyolasında arıza durumunda parça ücreti ve servis ücreti alınmaz.

Detaylı bilgi için iletişime tıklayabilirsiniz.