GENELÜRÜNLER

Pozisyon veren havalı yatak P40

 

Sola pozisyon verme özelliği
P40 sola tarafa pozisyon veren havalı yatak
Sağa doğru pozisyon veren havalı yatak
P40 sağa doğru pozisyon alma özelliği

Pozisyon veren havalı yatak P40 modeli en önemli özelliği sağa ve sola 30 dereceye kadar pozisyon vermesidir. Pozisyon verme işlemini havalı yatağın motoru sağlamaktadır. Pozisyon verme özelliği sayesinde hastayı sağa sola çevirmek ve sırt kısmını yastıkla desteklemekten kurtulursunuz. Uzun süreli hasta yatağında sabit yatan hastaların pozisyon veren havalı yatağı satın alması çok önemlidir.

Pozisyon veren havalı yatakta 4 hava girişi bulunmaktadır. ilk iki giriş kan dolaşımını sağlamakta ve ağırlık merkezlerinin havalandırmasını sağlamaktadır. 3. giriş ise 10 – 20 – 30 derece sağa ve sola doğru pozisyon vermesini sağlar. Havalı yatak 4 adet hava giriş hortumları motora sürekli takılı kalması ve motorun 7-24 çalışması gerekmektedir. A + B sistem, wentilasyon özelliği, sağa sola pozisyon verme tüm özellikleri pozisyon veren havalı yatak otomatik olarak yapmaktadır.

6 adet denge hücresi sayesinde hastanın düşmesi engellenmiş olur.  P40 havalı yatak tüm hasta yataklarına uyumlu olup 90 cm ye 1.90 cm ölçüsündedir.

P40 havalı yatak istenildiğinde düz bir havalı yatak gibi kullanılabilmektedir. Sağa ve sola pozisyon derecelerini havalı yatak motorunun üstündeki ayar düğmelerinden ayarlanabilmektedir.

Pozisyon veren havalı yatağın wentilasyon özelliği

Wentilasyon özelliği boruların üzerinde ki mikro gözeneklerden belirli ölçüde hava çıkmasına wentilasyon özelliği denir. wentilasyon özelliği sayesinde hastanın vücudunun terlememesi ve ağırlık merkezlerinin havalandırılması temel amaçtır. Wentilasyon özelliği insan vücudundaki kızarıklıkların ve yatak yarası oluşmasını engellemektedir. P40 pozisyon veren havalı yatak da 6 hücrede hava üfleme özelliği vardır.

Pozisyon veren havalı yatak A + B sistemi nedir

Havalı yatağımızda 12 cm çapında 21 adet boru tipinde silindirik hücre vardır. Hücrelere verdiğimiz ad A diğer hücre B dir. 21 hücre baştan aşağı A+B  – A+B – A+B diye sıralanır. A lar şişikken B lere motor hava göndermez. Motor B hücresine hava gönderdiğinde A hücresine hava göndermez. A + B çalışma mantığı bir boş bir dolu olmasıdır. Boş olan hücreler tamamen boş olmayacaktır.

Boş hücrelerden hastanın altına hava girişi sağlanır. Hastanın ağırlık merkezi motorda yapılan ayara göre sürekli yer değiştirmektedir. Hastanın ağırlık merkezi neresi ise yer değiştirmesi kan dolaşımının hızlanması, hava girişi sayesinde hastanın terlememesi ve masaj etkisi sağlanmış olur. Havalı yatağa ihtiyaç varsa hasta karyolasından daha önemli ve önceliklidir.

Pozisyon veren havalı yatağın motoru :  Pozisyon veren havalı yatağın motoru oldukça sessiz çalışmaktadır. Motorun üzerinde ki düğmeler sayesinde hücrelerin sertlik yumuşaklık ve min-max  basınç ayarları yapılabilmektedir. Pozisyon açma ve kapama düğmesi vardır. Havalı yatağın motoru 8-12 dk da bir hava sirkülasyonu sağlamakta sağa sola pozisyon değişmektedir. Motor gücü : 220 – 230 V /HZ   Güç tüketimi : 7  W Sigorta 1 A

COVER ÇARŞAF : Ürün su geçirmeyen, silinebilir ve yıkanabilir cover kumaştan üretilmiştir.Boruların üzerinde cover bir çarşaf bulunmaktadır. Bu çarşaf boruların (idrar vb) zarar görmesini önler. Temizliği kolaydır. pozisyon veren havalı yatak 2 yıl garanti kapsamındadır.

POZİSYON VEREN HAVALI YATAK NEDEN TERCİH ETMELİYİM

P40 Pozisyon veren havalı yatak : Pozisyon alma güçlüğü çeken, hayatını yatağa bağımlı geçiren ve felçli hastalar için geliştirilmiş özel üründür. Bu ürünü diğerlerinden ayıran özellik kesinlikle otomatik pozisyon verme özelliğidir. Pozisyon verme işlemleri genellikle hastanelerde, hasta bakıcıları ve hemşireler tarafından 15-20 dakika da bir gerçekleştirilmektedir. Pozisyon değiştirmek, hastaların tedavi sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken işlemlerdir.

Havalı yatak  24 saat boyunca elektriğe bağlı olarak hastanın yara oluşum riskini önler. Eğer hasta bakıcısı yoksa ya da hasta yakınları 24 saat boyunca hasta ile ilgilenemeyecek durumda ise, hastanın tedavisi gecikecek veya aksayacaktır. Havalı yatak kullanıldığında hastaya müdahale etmeden, yanında bulunmadan tedavisinin devam etmesini sağlayacaksınız. Aynı şekilde geceleri pozisyon değiştirmek için uykusundan uyandırmayacak, manuel pozisyon vererek acı çekmesini önlemiş olacaksınız.

Hastaların kiloları tedavi sürecinde etki eden faktörlerden biridir. Kilolu bir hastayı transfer etmek, bakımını gerçekleştirmek oldukça zordur. Hastaya bakan hasta bakıcıların da hasta yakınlarında da bir süre sonra sağlık sorunları oluşmaya başlayacaktır. Dolayısıyla 230 kg taşıma kapasiteli pozisyon veren havalı yatak kullanarak hastanın bakımını kolaylaştırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen iletişim kurunuz.

 

14 thoughts on “Pozisyon veren havalı yatak P40

 • Ömer polat

  İyi günler, hastam için ikinci el pozisyon veren havalı yatak almak istiyorum, fiyatı nedir. Bilgi verebilirmisiniz

  • admin

   Normal şartlarda ikinci el havalı yatak satışım yoktur. Maksimum 1 hafta kullanılmış, teşhir ürün gibi sıfırdan farksız havalı yatak olursa maliyetine değerlendirmek istiyorum . Elimde 1 gün kullanılmış ikinci el pozisyon veren havalı yatak var 2500 TL. 2 yıl havalı yatak motoru garanti kapsamındadır. Garanti belgesi düzenliyorum. İletişim 0544 693 2391 Hakan

   • Vesile

    Elinizde p40 havalı yatak varmı 2 ci el varsa fiyat nedir yada teşhir ürünü varmı

    • admin

     ikinci el havalı yatak satısım yoktur. Fakat kullanılmamış sıfır gibi havalı yataklar bazen bende olabiliyor. 1 adet ikinci el teşhir ürünüm var. Daha fazla detay için iletişim kurabilirsiniz.

 • Cemil

  İkinci el pozisyon veren havali yataginiz varımdır

  • admin

   Vardır, 0544 693 2391

 • mustafa Göksal

  ikinci el yatak almak istiyorum
  pozisyon veren yatak almak istiyorum

  • admin

   telefon numarası yazarsanız sizi arayalım. 1 gün kullanılmış ikinci el pozisyon veren havalı yatak vardır. pozisyon veren havalı yatak 3-5 gün kullanıldığı için ikinci el kategorisinde satılacaktır. Garantili üründür.

   • Tulya

    Bu ürün mevcut mu? Fiyat nedir ?

    • admin

     ürün hakkında bilgi ve fiyat için lütfen 0544 693 23 91 arayınız.

 • Bayram akar

  Selam,hasta için pozisyon veren havalı yatak ikinci el fiyat öğrenebilirmiyim.

  • admin

   ikinci el pozisyon veren havalı yatak elimde yoktur

   • Hacer

    Şu anda elinizde ikinci el mevcut mu

 • admin

  Bu üründe stok sorunumuz yoktur. 7/24 sipariş verebilirsiniz. istanbul için maksimum 2 saat de servis kurulum vardır.

Yorumlar kapatıldı.