Sahibinden hasta yatağı neye göre almalıyız

Sahibinden hasta yatağı neye göre almalıyız ? sorusunu aklıma geldiği kadarıyla açıklamaya çalışacağım. Hastamız var ve hasta yatağına ihtiyacımız var diyelim.  Sıfır yataklarını sorduk  fiyatları yüksek geldiği için daha ucuza hasta yatağı almak istiyoruz. Düşünürken acaba ikinci el alınır mı, alınırsa ne kadar temizdir ve daha uygun fiyata alabilir miyiz gibi sorular aklınıza geldi. İkinci el sahibinden hasta yatağı araştırması yapacaksınız. Konuyu tam anlatmadan hasta yatağı işinden hiç anlamıyorsanız ve anlayan birini de bulamıyorsanız sahibinden hasta yatağı almayı tavsiye etmiyorum. Sebeplerini tek tek alt başlıklarda anlatacağım. Bu aşamada firmamıza güveniyorsanız bizden veya başka ikinci el hasta yatağı işi yapan firma bulmanız gerekir. Beni spotçularda tatmin etmeni o zaman sıfır hasta karyolası almak son çaredir. Sıfır hasta karyolası alayım derken de ikinci el hasta karyolasını sıfır diye satmasınlar. Firmaların % 90’ı ikinci eli temizleyip sıfır diye satmaktadırlar. Bunun bir çok sebebi var ama konumuz şimdi bu değildir.

Sahibinden hasta yatağı alınır mı ? açıklamaya çalışayım

  • Şahıstan aldığınızda garantisiz ürün almış olacaksınız. Garantisiz ürün hasta ve hasta yakınını ciddi şekilde üzer. Spot yatak tüm ürünler garantilidir. Problem çıkması halinde ekstra ücret ödemezsiniz.
  • Ahmet hasta yatağını 1 yıl kullanmış 1 yıl daha garantisi var. Ahmet hasta yatağını satmak istediği müşteriye diyor ki X firma dan aldım 1 yıl daha garantisi var diyerek yatağı alacak kişiye satmaya çalışıyor. Gerçek şudur ki garanti kapsamı yatağı firmadan ilk alan kişi için geçerlidir. Ahmet yatağı başkasına sattığında kalan 1 yıllık garanti kapsamı Ahmet için geçerli olup yeni müşteri için geçerli değildir. Tüm firmalarda sistem böyledir. Bunu da bilmenizde fayda vardır diye düşünüyorum.
  • Ahmet’ den garantisiz hasta yatağı aldınız mekanik aksam sorunsuz çıkarsa iyi iş çıkardınız demektir. Hasta karyolasını kullanmaya başladınız ve karyolanın motoru arıza yaptı diyelim. Teknik servis motor değişecek en az 750 TL isteyecektir. Firmaların % 90 ı kendi sattığı ürünün arızasını giderir. Sorunu çözmek isteyen firmada hakkını almak ve biraz da fırsatçılık yapacaktır. Fırsatçılık yapmasının sebeplerinden biri de tamir bakım işi ile uğraşmamak istemesinden kaynaklanır.
  • Şahıstan alacağınız karyola % 99 kirli çıkacaktır. 3 senedir ikinci el hasta karyolası alıyorum satıyorum 1 tane bile temiz hasta karyolası çıkmadı. Firmamız hasta karyolasını 4 aşamalı olarak temizlemektedir.  Kaba temizlik, detaylı temizlik, kurulama ve son aşama dezenfektan işlemidir.

İkinci el hasta yatakları ile alakalı tüm merak ettiklerinizi bizi arayarak öğrenebilirsiniz. İletişim için linke tıklayınız